GRAMOFONY

POZNAJ NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH

Przez lata wielu znanych muzyków, artystów i producentów wybierało markę McIntosh  dla bogatej jakości dźwięku, zgodnej z zamierzeniami wykonawcy. Piękny design oraz wytworne brzmienie nie pozwalają przejść obok tych gramofonów obojętnie.

INSPIRED BY TURNTABLES OF THE PAST, BUILT WITH THE BEST OF TODAY’S TECHNOLOGY. THE MUSIC HALL CLASSIC TURNTABLE FEATURES A BUILT-IN PHONO PREAMP & PHONO CARTRIDGE, SEMI-AUTOMATIC OPERATION (AUTO-LIFT AND POWER OFF), AND A DARK WALNUT WOOD VENEER FINISH.

Norwegia to przepiękny kraj. Klimat, fiordy, malownicze wysepki, czyste powietrze, ogromne przestrzenie oraz jeden z najwyższych standardów życia dają nam do myślenia. Od wielu już lat zyskuje także sławę na Hi-Endowej mapie świata. Eksperci twierdzą, że urządzenia Electrocompanienta grają niesamowicie czysto i kolorowo. Firma, kojarzona przez dekady z wysokiej jakości wzmacniaczami, od kilku lat śmiało sobie poczyna w dziedzinie cyfrowego i bezprzewodowego przetwarzania sygnału.

Harry Weisfeld to człowiek – instytucja. Największy autorytet w dziedzinie analogu w USA. Uczą się od niego wszyscy: recenzenci, producenci gramofonów, inżynierowie dźwięku. Jego wiedza na temat  techniki tłoczenia winyli, wkładek i ustawiania ramion jest bezcenna. Odwiedzają go ludzie winylowego światka z najdalszych zakątków świata, śmiertelnie poważnie traktując jego wskazówki.

Nie dla każdego ma czas, bo musi pilnować swojej firmy – VPI, działającej od 40 lat. Podejście Harry’ego do oferty jest przesiąknięte rozsądkiem:

niewielka ilość modeli nie wyklucza wybrania czegoś dla siebie nawet początkującym. Dopełnieniem oferty są maszyny do mycia płyt.

Witamy w Lyra Analog

Znakomite wkładki gramofonowe Lyra to piękny owoc współpracy trzech wybitnych osób: Jonathana Carra, amerykańskiego pomysłodawcy i projektanta, japońskiego mistrza-rzemieślnika Yoshinori Mishima, który uważnie nadzoruje najwyższej jakości produkcję i montaż, a także norweskiego szefa od spraw biznesowych Stiga Bjorge, który spaja to przedsięwzięcie. Wszyscy trzej podzielają pasję do audio i są głęboko zaangażowani w tworzenie oraz produkcję najbardziej zawansowanych wkładek gramofonowych. Mający swą siedzibę w Tokio zespół nie tylko działa na granicy dostępnych możliwości projektowych i produkcyjnych, ale tą granicę ciągle przesuwa dalej.

Transrotor to światowa legenda wśród wysokiej klasy gramofonów. Niemiecka firma od samego początku prowadzona jest przez Jochena Räke, który swoje pierwsze branżowe szlify zdobywał w dziedzinie dystrybucji gramofonów innych producentów, a także stopniowym wprowadzaniu własnych rozwiązań i patentów, wykonywanych na zasadach outsourcingu. Od chwili założenia w roku 1973, Transrotor uplasował się na pozycji światowego lidera w dziedzinie gramofonów o tzw. ciężkiej konstrukcji masowej, które służą do słuchania muzyki w zaciszu domowym.

Menu