GRAMOFONY

POZNAJ NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH

Przez lata wielu znanych muzyków, artystów i producentów wybierało markę McIntosh  dla bogatej jakości dźwięku, zgodnej z zamierzeniami wykonawcy. Piękny design oraz wytworne brzmienie nie pozwalają przejść obok tych gramofonów obojętnie.

Brytyjska marka Wilson Benesch od 30 lat specjalizuje się w unikalnych aplikacjach wyrafinowanych materiałów kompozytowych również przy produkcji swoich gramofonów.

Norwegia to przepiękny kraj. Klimat, fiordy, malownicze wysepki, czyste powietrze, ogromne przestrzenie oraz jeden z najwyższych standardów życia dają nam do myślenia. Od wielu już lat zyskuje także sławę na Hi-Endowej mapie świata. Eksperci twierdzą, że urządzenia Electrocompanienta grają niesamowicie czysto i kolorowo. Firma, kojarzona przez dekady z wysokiej jakości wzmacniaczami, od kilku lat śmiało sobie poczyna w dziedzinie cyfrowego i bezprzewodowego przetwarzania sygnału.

Harry Weisfeld to człowiek – instytucja. Największy autorytet w dziedzinie analogu w USA. Uczą się od niego wszyscy: recenzenci, producenci gramofonów, inżynierowie dźwięku. Jego wiedza na temat  techniki tłoczenia winyli, wkładek i ustawiania ramion jest bezcenna. Odwiedzają go ludzie winylowego światka z najdalszych zakątków świata, śmiertelnie poważnie traktując jego wskazówki.

Nie dla każdego ma czas, bo musi pilnować swojej firmy – VPI, działającej od 40 lat. Podejście Harry’ego do oferty jest przesiąknięte rozsądkiem:

niewielka ilość modeli nie wyklucza wybrania czegoś dla siebie nawet początkującym. Dopełnieniem oferty są maszyny do mycia płyt.

Witamy w Lyra Analog

Znakomite wkładki gramofonowe Lyra to piękny owoc współpracy trzech wybitnych osób: Jonathana Carra, amerykańskiego pomysłodawcy i projektanta, japońskiego mistrza-rzemieślnika Yoshinori Mishima, który uważnie nadzoruje najwyższej jakości produkcję i montaż, a także norweskiego szefa od spraw biznesowych Stiga Bjorge, który spaja to przedsięwzięcie. Wszyscy trzej podzielają pasję do audio i są głęboko zaangażowani w tworzenie oraz produkcję najbardziej zawansowanych wkładek gramofonowych. Mający swą siedzibę w Tokio zespół nie tylko działa na granicy dostępnych możliwości projektowych i produkcyjnych, ale tą granicę ciągle przesuwa dalej.

Transrotor to światowa legenda wśród wysokiej klasy gramofonów. Niemiecka firma od samego początku prowadzona jest przez Jochena Räke, który swoje pierwsze branżowe szlify zdobywał w dziedzinie dystrybucji gramofonów innych producentów, a także stopniowym wprowadzaniu własnych rozwiązań i patentów, wykonywanych na zasadach outsourcingu. Od chwili założenia w roku 1973, Transrotor uplasował się na pozycji światowego lidera w dziedzinie gramofonów o tzw. ciężkiej konstrukcji masowej, które służą do słuchania muzyki w zaciszu domowym.

Menu